قاتلان هندوستان رسماً منفور شد؛ این ترکیب شگفت انگیز بازنده بود

یکشنبه 4 آذر 1397
07:17 ب.ظ
علی سرورعظیمی

Related image
فیلم تاریخی بر اساس فیلمنامه دزدان دریایی کارائیب در بالیوود با عنوان قاتلان هندوستان ساخته شد و چند هفته قبل به روی پرده سینما رفت. این فیلم با بازیگران زیادی ساخته شد که عبارتند از؛ آمیتا باچان، امیر خان، کاترینا کیف و فاطیما سانا شیخ که ترکیبی جذاب بود و تاکنون شکل نگرفته بود. همچنین امیر خان برای اولین بار کنار آمیتا باچان بزرگ قرارگرفت. اما بر خلاف انتظارات این فیلم از همان نقطه شروع ضعیف عمل کرد. اشتباه نکنید روز اول اکران نه، همان روز انتشار تریلر ضعیف عمل کرد.
روزی که پیش نمایش این فیلم پرانتظار منتشر شد در طول یک هفته حدود 35 میلیون بازدید داشت که آمار خوبی بود اما جالب اینجاست که در بین این 35 میلیون بازدید 21 میلیون دیس لایک (عدم رضایت) و فقط 9 میلیون لایک نسیب این تریلر شد و 5 میلیون دیگر نظری نداشتند. این موضوع منجر شد که همه منتقدین تریلر فیلم را ضعیف اعلام کنند. البته انصافاً تریلر خوبی پخش نشد و هیچ چیزی از داستان برای بینندگان واضح و روشن نشد. شاید همین موضوع موجب افتضاح تاریخی این فیلم شد.
فیلم Thugs of Hindustan با شروعی نسبتاً خوب در روز اول اکران یعنی 54.6 کرور هواداران این 2 سوپراستار را امیدوار کرد اما فروش روزهای بعد به مراتب افت شدیدی داشت تا اینکه بعد از گذشت 15 روز روزی 5 یا 10 کرور نسیب فیلم شد و پروژه رسماً واش اوت و شکست خورده شد. بودجه فیلم 215 کرور اعلام شد اما فیلم تا این لحظه حدود 147 کرور فروش کرده است و بعید است که از این به بعد فروش فیلم رشد کند. آدیتیا چوپرا که تهیه کننده این فیلم بود نسبت به این شکست واکنش نشان داد.
او اینگونه گفت: "من انتظار چنین شکستی را نداشتم، من و ویجی کریشنا آچاریا تمامی تلاش خود را کردیم که فیلم خوب و عام پسندی را اکران کنیم و در مقابل انتظارات را برآورده کنیم اما مردم آن را دوست نداشتند. فکر نکنم دلیل این استقبال ضعیف تقلید بخشی از فیلم از روی دزدان دریایی کارائیب باشد چون مردم نسخه هندی فیلم های هالیوودی را می پسندند هرچند ما فقط 20 الی 30 درصد از فیلم را تقلید کردیم آن هم با تغییرات خلاقانه، من متعجبم که با حضور این 4 بازیگر شگفت انگیز مخصوصاً استاد آمیتا باچان و امیر خان ما شکست خوردیم. مشکلی نیست، ما ادامه میدهیم."
اما بعد از فروش فیلم میرسیم به نمرات منتقدین و رسانه ها به پروژه پرهزینه قاتلان هندوستان که بازهم اعداد و رقام عجیبی را شاهد هستیم. این فیلم در رسانه جهانی و بین المللی IMDb نمره 3.5 از 10 را گرفت و یک نمره خجالت آور را ثبت کرد. این فیلم با دریافت این نمره بسیار پایین تبدیل به یکی از بدترین فیلم های تاریخ هندوستان شد که کسی انتظار چنین عملکردی را نداشت.
همچنین رسانه روتین تومیتو Thugs of Hindustan را فیلمی نامناسب و بدمحتوا دانست و به آن نمره 18/100 را داد که ضعیف ترین عملکرد در بین فیلم های امیر خان و چهارمین فیلم ضعیف در تاریخ بالیوود در این رسانه نام گرفته است. همچنین رسانه مرتبط با سینمای گوگل که با توجه به لایک مردم نمره میدهد به این فیلم امتیاز 54 از 100 را داد که بازهم نمره ای بسیار پایین است.
رسانه تایمز آو ایندیا به فیلم نمره 2 از 5 را داد، فیلم فیر 1.5 از 5 و زی سین هم نمره 0.5 از 5 را به فیلم داد که نمرات افتضاحی است. منتقدین مشهور بالیوودی نیز به فیلم نمرات پایینی داده اند . مثلاً آقای درک بوس به فیلم نمره 40 از 100 را داد و آنول موهان 32 از 100 که بشدت عجیب است.
تنها منتقد موافق با این سبک فیلمسازی تاران آدارش بود که با ثبت نمره 82 از 100 این واکنش را نیز نشان داد: "بنظرم مبالغه آمیز است چنین نمرات و استقبالی، استانداردهای فیلمسازی برای این فیلم رعایت شده بود اما فقط داستان کمی اقتباسی بود که مردم انتظار آن را نداشتند اما بهرحال بازهم فیلم خوبی بود و من معتقدم باید نمرات فیلم بالاتر از این حرف ها میشد و فروش نیز بالای 400 کرور که شاهد آن نبودیم."
کارگردان پروژه یعنی ویجی کریشنا آچاریا گفت: "من تعجب میکنم. انتظار شکست را داشتم چون سینما غیرقابل پیش بینی است اما چنین شکست عجیبی را در خواب هم نمی دیدم. من جبران خواهم کرد و از همه بینندگان عذرخواهی میکنم. مقصر اصلی من هستم. آمیت جی و امیر خان و کاترینا و همچنین فاطیما عالی بودند پس لطفاً به آنها توهین نکنید. باید اعتراف کنم که برای نگارش و شکل گیری داستان وقت کافی نگذاشتیم و اهمیت زیادی ندادیم چون فکر میکردیم حضور امیر خان، آمیتا باچان و کاترینا کیف به ما کمک زیادی خواهدکرد که اینگونه نشد. شرمنده هواداران این دو اسطوره شدم. "
بازیگران زیادی از امیر خان، آمیتا باچان و سایر کادر فیلمسازی حمایت کرده اند که به این حامیان محترم میتوانیم به شاهرخ خان، آنوپام کر، آنیل کاپور، راجکومار رائو، آیوشمان کورانا، سیدهارت روی کاپور و سلمان خان اشاره کنیم.
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به بالیوود تاپ است. || طراح قالب avazak.ir