جدیدترین مصاحبه آیوشمان کورانا؛ از انتخاب های خودم راضی هستم

پنجشنبه 6 دی 1397
09:58 ب.ظ
علی سرورعظیمی

Image result for Ayushmann Khurrana
آیوشمان کورانا فوق ستاره ای که این روزها در بالیوود غوغا کرده است و در 2018 با ایفای نقش در 2 فیلم بسیار شگفت انگیز و موفق Badhaai Ho و Andhadhun نام خود را در بالیوود ماندگار کرد در 24 دسامبر مصاحبه ای با رسانه زی سین انجام داد. او در این مصاحبه صحبت های جالبی زد و در بخش هایی از آن درد و دل کرد.

این مسیر پر پیچ و تاب برایت چگونه بود؟

"باید بگویم بسیار سخت و نفس گیر بود و از این به بعد هم ادامه دارد، شاید به مراتب سخت تر و فشرده تر، اما بسیار شیرین و دلچسب بود. من از همه انتخاب های خودم راضی هستم و همیشه دقت زیادی از خودم به خرج داده ام. سر صحنه سختی کشیده ام ولی از نتیجه آن همیشه خوشحال شدم. حتی اولین فیلم من Vicky Donor که بسیار موفق شد و دوران من استارت خورد."

بهترین پروژه تو کدام فیلم است؟

"همانطور که گفتم من از همه انتخاب های خودم راضی هستم و هرگز خودم را بابت انتخاب یک فیلم سرزنش نکرده ام اما بدلیل اینکه Vicky Donor شروع دوران خوب من بود من آن فیلم را انتخاب میکنم هرچند سایر فیلم ها را هم دوست دارم. مثلاً هر دو فیلمی که در 2018 بازی کردم جذاب بودند و از نتیجه آن بسیار خوشحال شدم."

یکی از موفقیت های تو در 2018 این است که هر دو فیلمی که ایفای نقش کرده ای در وبسایت IMDb نمره بالا گرفت و تبدیل به یکی از برترین فیلم های تاریخ جهان شد؛ نظرت راجع به این چیست؟

"راستش را بخواهید با اینکه از این امتیاز خوشحالم و به خودم افتخار میکنم اما درواقع به این سبک نمره گذاری اعتقاد ندارم. همیشه هر بازیگری مخالف دارد و در اینگونه امتیازدهی ها مخالفان بدون اینکه حتی فیلم را ببینند نمره منفی به فیلم میدهند و برعکس هواداران ندیده و نخوانده بالاترین نمره ممکن را میدهند، این سبک جالبی نیست و بنظرم باید تغییر کند. فیلم های زیادی بوده که بشدت محشر بوده است اما بدلیل اینکه یکی از عوامل مخالفان زیادی دارد نمره پایین کسب کرده است و همینطور برعکس، فیلم هایی با کیفیت بسیار پایین را تماشا کرده ام که هیچگونه محتوا و مفهوم جذابی ندارد اما نمره بالایی دارد چون بازیگر یا هرکس دیگری در آن فیلم هواداران زیادی دارد. نمیخواهم اسم ببرم اما این اتفاق همیشه رخ میدهد و برای یک بازیگر خاص و یا یک کشور خاص نیست در همه جهان اینگونه است."

یعنی تو فکر میکنی باید سبک آن تغییر کند؟

"بله، من اینگونه فکر میکنم. این سبکی که در حال جریان است خوب نیست و بر اساس سلیقه شخصی ارزش گذاری میشود نه بر اساس کیفیت ساخت فیلم و یا هنرهای خرج شده که زحمت زیادی روی آن کشیده شده است."

چند روز پیش فیلم Zero اکران شد؛ تو از هواداران شاهرخ خان هستی و ادعا داری که اولین الگوی تو شاهرخ خان است، بنظرت فیلم Zero که تا این لحظه خوب ظاهر نشده چگونه پیش خواهدرفت؟

"بله، این حقیقت دارد، شاهرخ خان یکی از بزرگان سینمای ماست و احترام زیادی در بالیوود کسب کرده است. کسی نمیتواند این موضوع را منفی کند چون توانایی آن را ندارد. من شخصاً بسیار منتظر Zero بوده ام و فکر میکردم موفقیت زیادی کسب کند اما تا این لحظه اینگونه نشده است و امیدوارم از این به بعد موفق شود. اگر فیلم کم فروش شود به همان IMDb بازمیگردد، دشمنان شاهرخ خان نمرات منفی زیادی داده اند و نمره فیلم بسیار پایین است. هواداران هم دلسرد میشوند و خواه ناخواه بینندگان کم میشوند هرچند هنوز زود است قضاوت کنیم. من تریلر و موزیک ویدئو ها را که دیدم متوجه کیفیت خارق العاده استاد شاهرخ و آقای آناند رای شدم. اما نمیدانم موفق میشود یا نه."

خودت دوست داشتی بخشی از Zero باشی؟

"فکر کنم منظورتان را فهمیدم. من برای نقشی کوتاه انتخاب شده بودم اما بدلیل فشردگی برنامه ام نتوانستم قبول کنم. بله صددرصد دوست داشتم عضوی از خانواده Zero باشم اما نتوانستم. امیدوارم بزودی بتوانم کنار این خانواده پرطرفدار در موقعیت های مختلف قرار بگیرم."

بگذریم؛ بهترین همبازی تو (در بین زنان) چه کسی بوده است؟

"نمیتوانم انتخاب کنم، همه همکاران من درجه یک و بی نظیر بوده اند. اخیراً تابو، رادیکا، سانیا، سونام و همه خوب بوده اند اما بدلیل خاطرات ویژه ای که با پومی در 2 فیلم ثبت کرده ام پومی پدنکار را انتخاب میکنم."

دوست داری با چه کسی (هم مرد و هم زن) همبازی شوی؟

"سوال سختی است چون امروزه همه بازیگران پیشرفت کرده اند و کسی برتری ندارد. اما بدلیل علاقه شخصی ام به شاهرخ خان و در زنان پریانکا چوپرا این دو را انتخاب میکنم. شاهرخ خان تاریخ بالیوود را تغییر داده است."

تو در فیلم Dum Laga Ki Haisha مبارز یک رسم هندی بودی، اما در نهایت عاشق واقعی شدی، آیا تو مخالف ازدواج های تعیین شده هستی یا خیر؟

"من مثل همه بازیگران مخالف این امر هستم. بنظرم حماقت است که دختر خود را در سنین پایین 10 یا 11 سالگی شوهر میدهیم. کاری احمقانه است و رفتار مثل رفتار یک دشمن است. اما من هدف اصلی ام از ایفای این نقش هنجارشکنی بود. ما میخواستیم تا رسم غلط برخی هندی ها را از بین ببریم و از طرف دیگر هم میخواستیم بفهمانیم که ازدواج های تعیین شده میتواند منجر به زندگی عاشقانه شود به شرط اینکه در سنین پختگی اتفاق بیفتد نه در کودکی که دختر یا پسر هیچ چیزی از زندگی مشترک نمیدانند. خدا را شکر میکنم که توانستیم تا حدودی این موضوع را به مردم بفهمانیم."

بهترین فیلمی که دیدی کدام فیلم بوده است؟

"فیلم های خوب زیادی دیده ام. سالانه 1000 فیلم خوب در دنیا ساخته میشود و انتخاب سختی است. در بالیوود فیلم کاران آرجون را انتخاب میکنم با اختلاف بسیار کم دلیل خاصی هم ندارد من علاقمند به این فیلم هستم. در هالیوود نیز من عاشق فیلم Fight Club برد پیت هستم. یک شاهکار هنری است."

دوست داری روزی در هالیوود کار کنی؟

"اولویت اول و آخر من هندوستان است و راجع به هالیوود فکر نمیکنم. اگر پیشنهادی ارائه شود روی آن فکر خواهم کرد اما در حال حاضر روی سینمای خودمان تمرکز میکنم."

دوست داری بیوگرافی چه کسی ساخته شود و بازیگر آن چه کسی باشد؟

"این سوالی است که من بارها به آن فکر کرده ام و برایم عجیب بود که ناگهان این سوال را پرسیدید. من چندین بار با خودم فکر کرده ام که زندگینامه آمیتا باچان از 1975 یعنی زمان ساخت شعله ساخته شود و تا آخر دهه 90 ادامه داشته باشد یعنی زمانی که شاهرخ خان، سلمان خان، امیر خان و آکشی کومار معرفی شدند. بسیار جذاب خواهدشد. به بازیگران متفاوتی فکر کرده ام اما خودم هم دوست دارم نقش آمیت جی را داشته باشم هرچند توانایی آن را ندارم و فقط علاقه من است."

حرف آخر؛ درباره وضعیت سینمای هند در این روزها بگو!

"واقعاً از پیشرفت بسیار زیاد بالیوود از اعماق قلبم خوشحالم، بنظرم چند سالی است که از بی ثباتی درآمده ایم و اختلاف ما با سینماهای دیگر زیاد شده است. هندوستان در صنعت فیلمسازی خرج زیادی میکند و به هنر اهمیت زیادی میدهد. چند سال است که در سطح جهان مشهور شده ایم و تعریف و تمجیدهای زیادی می شنویم که نشان از پیشرفت ما دارد. امیدوارم این روند ادامه پیدا کند و روزی بهترین فیلم های دنیا را تولید کنیم. کاری که چند سال است داریم برای آن تلاش میکنیم و به نتیجه خوبی نیز رسیده ایم."

تمامی حقوق این وب سایت متعلق به بالیوود تاپ است. || طراح قالب avazak.ir