مصاحبه کاران جوهر درخصوص Takht، ناگفته هایی درباره پروژه جدید

دوشنبه 17 دی 1397
12:20 ب.ظ
علی سرورعظیمی

Image result for Karan Johar
کاران جوهر که یکی از برترین کارگردانان هند به شمار میرود و فیلم های ماندگار زیادی را در کارنامه هنری خود ثبت کرده است در جدیدترین مصاحبه اش از ناگفته های پروژه بعدی اش به نام Takht پرده برداشت. فیلم تخت با رنویر سینگ، آلیا بهات، جانوی کاپور، بومی پدنکار، ویکی کوشال، کارینا کاپور و آنیل کاپور در اواسط 2019 شروع میشود و برای 2020 آماده اکران خواهدبود.

داستان سرایی Takht از چه زمانی شروع شد؟ ایده از چه کسی بود؟

"در حقیقت من خیلی وقت بود که روی چنین داستانی فکر میکردم. دوست داشتم یک کار تاریخی انجام دهم و از تخیلات خودم هم استفاده کنم. ایده از خودم بود و با همراهی دوستانم نگارش فیلمنامه را شروع کردیم تا بالاخره به پایان رسید."

هنگام نوشتن نگرانی نداشتید؟

"نگارش هر فیلمنامه، کتاب و یا داستانی نگرانی و اضطراب دارد، فیلمنامه نویسی بیشتر نیز هست. اما هرکسی باید به این ترس و استرس غلبه کند مگرنه نمیتواند داستان را منظم و دقیق بنویسد. مهم ترین امر در نگارش فیلمنامه همین است. تمرکز بسیار زیاد که اگر نگرانی و استرس حاکم باشد تمرکز از بین میرود و فیلمنامه خوبی از آب در نمی آید."

از اول بازیگران داستان همین افراد بودند یا تغییر دادید؟ چون ما شنیده ایم که شاهرخ خان قرار بود بازی کند اما او قبول نکرد و آنیل کاپور جایگزین شد؟

"بله، واقعیت امر همین است. من آنیل را خیلی دوست دارم و مطمئنم به پیشرفت ما کمک خواهدکرد اما حقیقت این است که من نخست به شاهرخ پیشنهاد دادم تا آن نقش را ایفا کند اما او بدلیل مشغله کاری نتوانست قبول کند. ظاهراً پروژه بعدی شاهرخ که زندگینامه راکش شرماست پیشروی سختی دارد و براساس برنامه های معین فیلمبرداری هر 2 فیلم تداخل دارد. شاهرخ هم نتوانست چاره ای پیدا کند و فیلم من را قبول نکرد. من هم به هیچ عنوان ناراحت نشدم."

میخواستم همین را بپرسم، شما ناراحت نشدید؟ رسانه ها زیاد گفته اند که شما از دست شاهرخ خان عصبانی شده اید؟

"مردم و رسانه ها همیشه حرف می زنند با اینکه هیچ چیزی از ماجرا نمیدانند و این موضوعی است که من را عصبانی میکند نه رد پیشنهاد من توسط شاهرخ، من به هیچ وجه ناراحت نشدم بهرحال او هم دلایل خودش را دارد. فیلم بسیار نفس گیری را قبول کرده است و مجبور است آن را تمام کند. البته فیلمبرداری 2 فیلم تاریخی بطور همزمان بسیار سخت است و شاهرخ مجبور بود یکی از دو فیلم را قبول کند و پیشنهاد من را رد کرد و من به هیچ وجه ناراحت نشدم. درواقع خود شاهرخ آنیل را پیشنهاد کرد چون فیلمنامه را خوانده بود و فهمید که آنیل کاپور مناسب آن کاراکتر است. من هم اکنون بشدت خوشحالم که آنیل کاپور با من همکاری میکند. او یکی از بزرگان سینماست."

کاجول حضوری افتخاری در فیلم شما دارد؟ اشخاص دیگری هم هستند؟

"تاکنون فقط کاجول به من پاسخ مثبت داده است. من به شاهرخ و رنبیر هم برای نقشی کوتاه پیشنهاد داده ام و منتظر پاسخ آنها هستم. شاهرخ در فیلم قبلی من هم (Ae Dil Hai Mushkil) نقشی کوتاه ایفا کرد و باعث رشد فیلم شد. امیدوارم هم شاهرخ و هم رنبیر در فیلم حضور پیدا کنند."

درباره بازیگران دیگر بگویید؟ چرا این بازیگران را انتخاب کردید؟

"ّرنویر بدلیل سابقه طلایی خودش در این ژانر مورد توجه من قرار گرفت و مطمئنم فوق العاده ظاهر خواهدشد همانند دیگر نقش های تاریخی خودش، آلیا که همیشه در اوج بوده و مطمئنم در این ژانر برای اولین بار خوش می درخشد. کارینا دوست صمیمی من است و اولین انتخاب من بود. آنیل هم که گفتم. جانوی کاپور هم دختر خوانده من است و در حضور آلیا بهات دوست داشتم او هم حضور داشته باشد. ویکی کوشال هم که به پختگی زیادی رسیده است و از بازیگران موردعلاقه من است. بومی هم چند سالی است رشد قابل توجهی داشته است. در کل همه بازیگران من عالی هستند."

دو تا از دخترخوانده های خود آلیا و جانوی در فیلم هستند، چرا وارون داون و سیدهارت ملهوترا را انتخاب نکردید؟

"نمیتوانم پاسخ درستی بدهم. دلیل خاصی هم ندارد بهرحال من این بازیگران را انتخاب کردم و خوشحالم. واقعاً هیچ دلیلی نداشت و من فقط با توجه به کاراکتر ها این بازیگران را انتخاب کردم."

هزینه فیلم را برای ما میگویید یا فکر میکنید درست نیست هم اکنون بودجه فیلم بازگو شود؟

"همانطور که گفتید واقعاً فکر نمیکنم تعیین بودجه برای مردم به این زودی مناسب باشد. ولی هنوز کارشناسی نیامده است تا بودجه فیلم را تعیین کند. هروقت کارشناس آمد تصمیم میگیریم که بودجه را اعلام کنیم یا نه."

بهرحال مطمئناً بودجه زیادی خواهدبود؟

"بله، صددرصد، همیشه یک پروژه تاریخی جلوه های ویژه زیادی دارد و به همین دلیل هزینه زیادی برای فیلم لازم است."

ایده ای برای فیلمی بعد از تخت هم دارید؟

"تقریباً دارم روی یک داستان فکر میکنم اما بطور جدی شروع نکرده ام. من دوست ندارم بی کار بمانم و مطمئناً بعد از پایان تخت و اکران آن با فاصله ای کوتاه فیلم جدید را شروع میکنم."


تمامی حقوق این وب سایت متعلق به بالیوود تاپ است. || طراح قالب avazak.ir